Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

4 Aralık 2022

  14.06.2021-20.06.2021 2. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu

  DUYURU

  Değerli Antrenörlerimiz ve Antrenör Adaylarımız,

  Dünyamızın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi süreci tüm eğitim faaliyetlerinin yeniden düzenlenmesine sebep olmuştur. Örgün eğitimin yol açabileceği bulaş riskini en aza indirmek amacıyla hemen her kademe eğitim faaliyetleri çevrimiçi ortamlara taşınmakta ve ilgililerin uzaktan erişim yöntemi ile bilgiye ulaşmalarının kolaylaştırılması amaçlanmaktadır.

  Federasyonumuzun da bu amaçla hayata geçirdiği TOF Akademi Eğitim Portalı, antrenörlerimizin bilgilerini güncel tutmaları ve ihtiyaç duydukları içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

  Ancak, antrenör eğitiminin temeli olan yetiştirme kurslarının uzaktan erişim yerine aktüel olarak gerçekleştirilmesi ve eğitici ile karşılıklı etkileşimin sağlanabileceği bir ortamda yapılması birinci önceliğimizdir. Ülke çapında okçuluk sporuna gönül veren gençlerimizin geleceklerini emanet edeceğimiz antrenörlerimizin, yetiştirme kurslarında alacakları eğitimler ile bu eğitimler sırasında gerçekleşecek olan karşılıklı etkileşimlerin her bir antrenörümüzün vizyonunun genişlemesi ve üsteleneceği misyonun farkına varması bakımından büyük önem teşkil etmektedir.

  Tüm bu ihtiyaçları ve içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecini bir arada değerlendirerek, 2021 Antrenör Yetiştirme Kurslarımızın aşağıda detayları belirtilmiş olan bir dizi kural ve uygulama eşliğinde düzenlemesi planlanmaktadır;

  1. 2021 Yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan antrenör yetiştirme kurslarının tarih ve yerleri 2021 Yılı Faaliyet Programımızda belirtilmiştir. Devlet yetkililerimiz tarafından pandemi sürecini etkileyecek bir takım kısıtlama veya yaptırımlar uygulanması halinde kursların tarih ver yerleri tekrar düzenlenerek duyurulacaktır.
  2. 2021 yılı Faaliyet Programımızda bulunan ve mücbir sebeplerden dolayı ertelenen “22-28 Mart 2021 2. Kademe Antrenörlük Kursu”na kayıt yaptırmış adaylar en öncelikli sırada kontenjandan faydalanacaktır.
  3. Tüm katılımcıların kurs başlama tarihinden en fazla 48 saat öncesine ait PCR testisonucunu (Negatif) kesin kayıt işlemleri sırasında kurs yetkilisine göstermesi gerekecektir.
  4. Kurs katılım 50 kişiile sınırlıdır. Kontenjan dolduğunda sistem otomatik olarak kapanacaktır. Başvurular 8-11 Haziran 2021 tarihleri arasında E-Devlet Spor Bilgi Sistemi’nden yapılacaktır.
  5. Kurs süresince tüm katılımcıların sağlık durumu gözlemlenecek ve her ders başlangıcında vücut ısıları ölçülerek kayıt altına alınacaktır. Vücut ısısı 37,8C’nin üzerinde olan veya diğer Covid-19 semptomlarının gösteren kişilerin derslere girmesine izin verilmeyerek konakladıkları yerde izole edilmesi sağlanacaktır.
  6. Kurs sırasında, tüm alanlarda maske takmak mecburi olacaktır. Dersler sırasında sadece dersin hocası, ders anlatım sırasında maskesini indirebilecektir. Diğer tüm zamanlarda herkesin maske kuralına uymaları istenecektir. Maskesi olamayanların derslere katılmalarına izin verilmeyecektir.
  7. Kurs sırasında tüm katılımcıların fiziksel temastan kaçınmaları ve derslikler de dahil olmak üzere tüm alanlarda en az 1,5m sosyal mesafe kuralına uymaları gerekecektir.
  8. Tüm katılımcıların pandemi sürecinde teması en aza indirmesi ve masrafların en aza indirilmesi için günlük ders saatleri toplam 10 saat üzerinde planlanarak her bir kursun olabildiğince kısa zamanda tamamlanmasına çalışılacaktır.
  9. Katılımcıların dersler sırasında kullanacakları kalem, defter vs. tüm malzemelerin kendilerine ait olmasına dikkat edilecek ve katılımcılar arasında bu tip malzemelerin ortak kullanılmaması sağlanacaktır.
  10. Kursların gerçekleştirileceği tesisin restaurant ve ortak alanları haricinde, özellikle dersliklerde ve diğer tüm alanlarda yiyecek – içecek tüketilmemesine dikkat edilecektir.
  11. Her bir kurs için ders programını, kursun yapılacağı tesis ve diğer kuralları belirten duyurular, kurs tarihlerinden en az 1 gün öncesinde web sitemizde yayımlanacaktır.

   

  Kursumuz Akdeniz Üniversitesi ELMALILI HAMDİ YAZIR KYK ERKEK ÖĞRENCİ YURDU (ELMALILI HAMDİ YAZIR ÖĞRENCİ YURDU) Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Konaklama, yeme içme ve ulaşım masraflarının tamamı kursiyerlere ait olacaktır.

  Kurs Ücreti            : 1.500,00 TL

  2.Kademe Antrenör Denkliği olan kursiyerler kurs ücreti olarak 200.00-TL yatıracaklardır.

  Ödeme İşlemleri TEB Bankası  ödemeler / fatura ödemesi /Faturalar/Diğer/Gençlik Ve Spor Bakanlığı ödemesi olarak referans no/ T.C no ile yatırılacaktır.

   

   

  Sağlıklı günler dileriz.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

   

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler