2021 Kadetler Duyurusu

by Özal Aksu | 1 Şubat 2021 12:12

2021 Yılı Uluslararası Yarışma Takviminde yer alan Gençler – Kadetler Avrupa Kupaları ve Gençler -Kadetler Dünya Şampiyonası için oluşturulacak olan Genç ve Kadet Milli Takımlarımızın ne şekilde belirleneceği daha önce yayımlamış olduğumuz Gençler – Kadetler Milli Takım Seçme Sistemi ile duyurulmuştur.

Özellikle Kadetler kategorisinde (15 – 17 yaş grubu) yer alan sporcularımızın içerisinde
bulunduğumuz pandemi süreci sebebiyle yeteri kadar yarışmaya katılamadıkları ve değerlendirme yapabilmek için yeterli veri oluşmadığı bilinmektedir. Bu sebeple, 2021 Yılı Faaliyet Programımızda yer alan TSP* yarışmalarında Kadetler Kategorisinde (15 – 17 yaş grubu) ayrıca sıralama atışlarının yaptırılması ve bu sayede sporcularımızın mevcut performans durumlarının gözlemlenmesi planlanmaktadır.

Bu yarışmalarda;
– 2021 Gençler – Kadetler Milli Takım Seçme Sistemimizde yer alan baraj puanlarınında geçilip
geçilmeme durumu kayıt altına alınacaktır.

– Her kulüp yarışmalara Kadetler kategorisinde (15 – 17 yaş grubu) her bir kategori için en fazla 3 sporcu ile katılabilecektir.

– Sporcular sadece 60m (Makaralı Yaylar 50m) mesafeden 72 ok sıralama atışa yapacaktır. Bireysel eleme, mix takım ve takım yarışmaları yapılmayacaktır.

– Tüm kategori ve sınıflarda madalya tasnifi sıralama atışlarının sonucuna göre yapılacaktır.

– Kadetler kategorisinde (15-17 yaş grubu) sıralama atışlarına katılan sporcular istemeleri halinde TSP* yarışmalarına da katılabileceklerdir.

– Yarışmalar ile ilgili ayrıntılı bilgi TSP* yarışmalarının reglemanlarında ayrıca yayımlanacaktır.
Yarışmalar sırasında Federasyonumuzun Covid-19 protokolü ve 2021 Yılı Koronavirüs Riskine
Karşı Ulusal Yarışma Tedbirleri geçerli olacaktır.

Yarışma alanında sosyal mesafe önlemlerine uygun olarak yer alabilecek sporcu sayısından fazla bir katılım olması halinde sporcular aynı kategoride dahi olsalar birbirinden farklı seanslarda atış yapabilecektir. Ayrıca yine katılım sayılarına bağlı olarak sıralama atışlarındaki ok sayılarının azaltılması ve 720 Round (72 Ok) yerine 360 Round (36 Ok) atılarak nihai sıralamanın oluşturulması mümkün olabilecektir.

Devlet yetkililerimiz tarafından içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bu yaş grubu veya
genel bir kısıtlama kararı alınması durumunda yarışmalar ileri bir tarihe ertelenerek web sitemiz
üzerinden duyurulacaktır. Bilgilerinize sunulur.

Sağlıklı günler dileriz.
Türkiye Okçuluk Federasyonu

Source URL: https://www.tof.gov.tr/2021-kadetler-duyurusu/