Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

20 Mayıs 2022
Diğer

  Başkanımızın Duyurusu

  Okçuluk Ailemizin Değerli Üyeleri, Sevgili Arkadaşlarım,

  Hepinizin yakından takip ettiği gibi son günlerde tüm insanlığı olumsuz etkileyen Covid-19 salgını, 11 Mart 2020 itibariyle ülkemizde de hayatı sınırlandırmış ve günlük yaşantılarımızda değişikliklere sebep olmuştur.

  Devletimiz tüm organları ile halk sağlığını korumaya ve içerisinde bulunduğumuz durumdan toplumumuzun en az hasarla çıkabilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bu tedbirler çerçevesinde yurt genelinde örgün eğitim – öğretim faaliyetleri durdurulmuş, tüm ulusal spor faaliyetleri askıya alınmış ve tüm toplumsal kullanım alanları kapatılarak başlangıç seviyesinde bir sosyal izolasyon sağlanmaya çalışılmaktadır.

  Tüm bu tedbirlerin başarılı olması ve daha şimdiden özlemini duyduğumuz sosyal yaşantımıza bir an önce geri dönebilmemiz için bizler de birer vatandaş olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeli ve devletimizin aldığı tedbirlere sağlayacağımız uyum ile katkıda bulunmalıyız. Kendi çevremizde ve ailemiz içerisinde öncelikle hijyen ve sosyal mesafe kurallarını titizlikle uygulamalı ve uygulatmalıyız. Unutmamalıyız ki, sağlık ve güvenlik her birimiz için yaşam kalitemizin en belirleyici unsurlarıdır.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu olarak, Spor Bakanlığımızın aldığı tedbir kararları uyarınca tüm ulusal faaliyetlerimizi öncelikle 30 Nisan 2020 tarihine kadar askıya almış bulunmaktayız. Bu süreç içerisinde, ilgili kurullarımız ve görevli arkadaşlarım hem Sağlık Bakanlığımızın hem de Spor Bakanlığımızın yaptığı tüm duyuru ve açıklamaları çok dikkatle takip ederek en uygun zamanda gençlerimizin sağlık ve güven içerisinde spora geri dönebilmeleri için gerekli planlamaları yapmaya çalışmaktadır.

  Uluslararası Spor Dünyasını çok yakından ilgilendiren bir diğer önemli karar da; 24 Mart 2020 tarihinde Uluslararası Olimpiyat Komitesinin (IOC) 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarını, 2021 yazından daha geç olmamak kaydıyla ertelemiş olmasıdır. Bu karar sonrasında tüm uluslararası federasyonlarda yeni bir faaliyet programı planlamasına ve önümüzdeki sürecin tüm detayları ile tekrar değerlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

  Federasyonumuzun üyesi olduğu Dünya Okçuluk Federasyonu (WA), daha önce almış olduğu bir karar ile tüm uluslararası okçuluk faaliyetlerini öncelikle 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurduğunu ve gelişmeleri gözlemlemekte olduğunu belirtmişti. Ancak Uluslararası Olimpiyat Komitesinin (IOC) 24 Mart 2020 Tarihinde almış olduğu erteleme kararı sonrasında yapılan değerlendirme neticesinde, tüm uluslararası okçuluk faaliyetlerinin 30 Haziran 2020’ye kadar durdurulduğunu ve bu süre içerisinde gerçekleşmesi planlanan tüm uluslararası yarışmalar için yeni bir takvim düzenlenerek en kısa zamanda ilan edileceğini belirtmektedir.

  Bu değerlendirme süreci de yine ilgili kurullarımız ve bizzat benim tarafımdan dikkatle takip edilmekte, ulusal faaliyet programımızın siz değerli aile fertlerimizin çıkarları doğrultusunda tekrar düzenlenmesine çalışılmaktadır.

  Bilim ve Tıp Dünyası küresel teknolojik altyapısı ile Covid-19 salgınını durdurmak ve toplum sağlığı üzerindeki tehdidi ortadan kaldırmak için yoğun bir çaba içerisindedir. Tüm bu çabaların ışığında, bizlere düşen ise Devlet Yetkililerimizin aldığı tedbir kararlarına uymak ve en önemlisi bu süreçte salgın hızının artışına etkide bulunmamak için kendi sosyal izolasyonumuzu sağlamak için evlerimizde kalmaktır.

  Her türlü gelişmeyle ilgili Siz Değerli Aile Fertlerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. En kısa zamanda çok daha sağlıklı ve güzel günlerde buluşmak, Okçuluğumuzun ve Sporcularımızın Başarıları ile dolu haberleri paylaşmak dileğiyle esenlikler dilerim.

  Abdullah TOPALOĞLU
  Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı

  İçeriği yazdır

  İndirilebilir Belgeler

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler