Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

20 Mayıs 2022
Diğer

  Berlin’de Finaldeyiz

  Berlin’de devam etmekte olan Dünya Kupası 4. Ayak Yarışmasında Mete Gazoz, Samet Ak ve Ali Aydın’dan oluşan Klasik Yay Erkek Takımımız Çeyrek Final atışlarında Güney Kore’yi eledi ve Yarı Finalde Amerika ile karşılaştı, 4-4 biten karşılaşmada beraberlik atışları sonrasında Finale çıkan Millilerimizin rakibi Ukrayna oldu.

  Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve İpek Tomruk’tan oluşan Makaralı Yay Bayan Takımımız Çeyrek Final atışlarında Hindistan’ı eledi ve Yarı Finalde Amerika ile karşılaştı 231-227 biten mücadele sonucu Finale çıkan sporcularımızın rakibi İngiltere oldu.

  Klasik Yay Erkek sporcumuz Mete Gazoz Yarı Finalde İtalyan Mauro Nespoli’yi eleyerek finale yükseldi ve rakibi Güney Kore’den Jaehyeon Bae oldu.

  Makaralı Yay Erkekler kategorisinde yarışan Evren Çağıran Amerikalı rakibi Kris SCHAFF’ı  144 – 141 geçerek finale yükseldi ve rakibi Hollanda’dan Mike SCHLOESSER  oldu.

  Makaralı Yay Bayan Kategorisinde yarışan Yeşim Bostan Fransız rakibi Sophie DODEMONT’ı 141 – 142  geçerek Bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı. Rakibi Colombiya’dan Sara LOPEZ oldu.

  Sporcu ve Antrenörlerimize başarılar diliyoruz.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  İçeriği yazdır

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler