18-21 Haziran 2021 tarihleri arasında Fransa, Paris’de gerçekleşmekte olan “2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Son Kota Yarışması”nda Milli Takımlarımız kota mücadelelerini bugün yapılan Takım Atışları ile sonlandırmıştır.

Mete GAZOZ, Samet AK ve Ali AYDIN’dan oluşan Klasik Yay Erkek takımımız, sıralama atışlarında toplam puan sıralamasında 14. bitirmiş ve ilk eleme turunda Hırvatistan’a 5-3’lük bir skor ile mağlup olarak yarışmayı tamamlamıştır.

Yasemin Ecem ANAGÖZ, Gülnaz Büşranur COŞKUN ve Asya KARATAYLI’dan oluşan Klasik Yay Kadın takımımız ise sıralama atışlarını 6. bitirerek elemelere 1/8 turundan başlamış, ilk eşleşmelerinde Bangladeş’i 5-1 yenen Slovenya’ya karşı 6-2’lik bir skorla galip gelmiş, ardından çeyrek final turunda Amerika Birleşik Devletleri takımıyla 4-4’lük eşitlik sonucu attığı beraberlik atışlarında yalnızca birkaç milimetrelik fark ile mağlup olmuştur.

Milli Takımlarımız 21 Haziran 2021 tarihinde başlayacak Dünya Kupası 3. Ayak yarışması için Fransa’da mücadeleye devam edeceklerdir.

Sporcularımıza ve Teknik Ekibimize Dünya Kupasında ve Tokyo Olimpiyat Oyunlarında başarılar diliyoruz.

 

Türkiye Okçuluk Federasyonu

İçeriği yazdır

Önceki İçerikBabalar Günü Kutlu Olsun
Sonraki İçerik14-20 Haziran 2021 2. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu Sona Ermiştir