Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

30 Kasım 2022

  Milli Takımlarımızdan Yeni Bir Rekor Daha!

  14-19 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşen 2022 Salon Avrupa Şampiyonasında toplamda 5 ferdi madalya kazanan Avrupa İkincileri Songül LÖK ve Ceren KOÇUR ile Avrupa Üçüncüleri İpek TOMRUK, Batuhan AKÇAOĞLU ve Şevval YAKUPOĞLU ile 5 takım madalyası kazanan Avrupa Şampiyonu ve Dünya Rekortmeni Makaralı Yay U21 Kadınlar, Avrupa İkincileri Klasik Yay Kadınlar, Klasik Yay U21 Erkekler, Makaralı Yay Erkekler ve Avrupa Üçüncüsü Makaralı Yay U21 Erkekler Takımlarımız, bugüne kadar bir Avrupa Şampiyonasında en çok kazanılan madalya sayısına ulaştılar! Bu büyük başarı için Gençlerimizi ve Teknik Ekibimizi tebrik ediyoruz!

  Federasyonumuzun daha önce World Archery Europe’a yapmış olduğu başvuru ve sunum sonucunda, 2019’da olduğu gibi 2023’de de Salon Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesine karar verildi. Şampiyonanın son gününde World Archery Europe Başkanı Sayın Mario Scarzella, Flamayı emaneten Milli Takımlar Teknik Direktörümüz Sayın Yusuf Göktuğ ERGİN’e teslim etmiştir.

  Yarışma süreci boyunca bizleri yakından takip eden T.C. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, yarışmada alınan başarılar üzerine bir tebrik mesajı yayınlamıştır. Sayın Bakanımıza nazik tebrikleri için teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. Sayın Bakanımızın tebrik mesajına Gençlik ve Spor Bakanlığı İnternet Sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun Mesajı: “Slovenya’nın Lasko kentinde yapılan 2022 Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’nı 5 takım ve 5 bireysel olmak üzere toplam 10 madalyayla tamamlayan milli sporcularımızı yürekten kutluyorum. Milli sporcularımız, elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandırdı. Geleceğe umutla bakmamıza vesile olan sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Ay Yıldızlı Bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler