Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

7 Aralık 2022

  Millilerimiz Gwangju ve Normandiya’da!

  Federasyonumuz 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve 17-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Hyundai Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak yarışması Güney Kore’nin Gwangju kentinde ve Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF)’nun 16-21 Mayıs 20222 tarihleri arasında düzenlediği Gymnasiade etkinlikleri kapsamında okçuluk yarışmaları Fransa’nın Normandiya kentinde başlamıştır.

  Dünya Kupası’nda ilk gün Milli Sporcularımız Emircan HANEY, Yakup YILDIZ ve Batuhan AKÇAOĞLU’ndan oluşan Makaralı Yay Erkekler takımımız sıralama turları sonucunda 3., Ayşe Bera SÜZER, Yeşim BOSTAN UÇAR ve Songül LÖK’ten oluşan Makaralı Yay Kadınlar takımımız 7. sırada tamamlamıştır. Emircan HANEY ve Ayşe Bera SÜZER’den oluşan karışık takımımız 1402 puan ile 4. sıradadır.

  Gymnasiade’da ise sıralama turları sonucunda Ceren KOÇUR, Sıla ÖZDEMİR ve Defne DEREBAŞI’ndan oluşan Klasik Yay Kadınlar takımımız 2., Eren KIRCA, Abdullah ASLIM ve Yusuf Bahadır ERYILMAZ’dan oluşan Makaralı Yay Erkekler takımımız 1. olmuştur. Öğleden sonra seansında Hazal BURUN, Nehir SARIHAN ve Irmak YÜKSEL’den oluşan Makaralı Yay Kadınlar takımımız 1., Berkay AKKOYUN, Harun KIRMIZITAŞ ve Mustafa ÖZDEMİR’den oluşan Klasik Yay Erkekler takımımız yine 1. olmuştur. Ceren KOÇUR ve Mustafa ÖZDEMİR ikilisinden oluşan Klasik Yay Karışık takım 2., Hazal BURUN ve Eren KIRCA’dan oluşan Makaralı Yay Karışık Takımımız 1. sıradadır.

  Yarışma sonuçlarına Ianseo sistemi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

  Tüm Sporcularımıza ve Teknik Ekiplerimize başarılar dileriz!

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler