Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2023 Türkiye Sıralaması

Faaliyet Programı

Lisanslı Sporcular

Uluslararası Başarılar

2023 Türkiye Sıralaması

TOF Portal

TOF Akademi

  Pazartesi, Ekim 2, 2023

  TSP Duyurusu

  İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 süreci ile ilgili ulusal faaliyetlerimizin yeniden düzenlenmesi ve olabilecek en güvenli ortamda sporcularımızın bir araya gelerek tekrar yarışmalarımızın yüksek katılımlarla gerçekleştirilebilmesi hususunda planlama çalışmalarımız devam etmektedir.

  Covid-19 sürecinin ve hastalığın yayılma hızının ülkemizin hemen her bölgesinde birbirinden farklı seviyelerde devam ediyor olması, ulusal faaliyetlerimizin planlanması aşamasında bir takım sınırlamalar ve bulaşma tehlikesini öneleyecek tedbirler almamıza sebep olmaktadır. Ayrıca, yine her ilimiz için farklılık gösteren İl Hıfzısıhha Kurullarının almış oldukları tedbir kararları ile uygulama talimatları sporcu ve antrenörlerimizin çalışma şartlarındaki imkan eşitliğinin özellikle zaman ve mekan açısından sağlanmasını önlemektedir.

  Buna rağmen, tüm kulüplerimizin ve sporcularımızın çalışmalarını sürdürdükleri ve Türk Okçuluğunun daha iyi noktalara gelmesine katkıda bulunmak amacıyla büyük bir özveride bulundukları memnuniyetle takip edilmektedir.

  Ancak, her birimizin göstermiş olduğu çaba ve isteğe rağmen Covid-19 salgını sebebiyle ertelenen veya iptal edilen faaliyetler ulusal takımlarımızın oluşturulması ve çalışmalarının planlanması hususunda bir dizi yeni önlemler almayı zorunlu hale getirmiştir. 2020 Açık Hava Sezonu için düzenleyeceğimiz yarışmalarda sağlık tedbirleri gereği katılım kısıtlamaları uygulanacak olması yarışmaların “TSP” özelliğini taşımasını ve bu yarışmaların sonuçlarına göre bir Türkiye Sıralaması oluşturulmasına olanak sağlamamaktadır.

  Bu sebeple 2020 Açık Hava Federasyon Kupası ve 2020 Açık Hava Türkiye Şampiyonalarının sonucuna göre bir Türkiye Sıralaması oluşturulmayacaktır. Mevcut Türkiye Sıralaması bir sonraki TSP özelliği taşıyan yarışma gerçekleşene kadar dondurulacak ve geçerli sayılacaktır.
  Milli Takımlarımızın oluşturulması hususunda 2020 Klasik Yay Milli Takım Seçme Yarışması ve 2020 Makaralı Yay Milli Takım Seçme Yarışması sonuçları 2020 sezonu sonuna kadar geçerli sayılacaktır. 02 – 04 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2020 International Antalya Challenge yarışmasında 2020 yılı için Milli Takımlarımızı temsil etme hakkı kazanmış olan Makaralı Yay Sporcularımız ile 2020 Olimpiyat Oyunları Hazırlık Programı Olimpik Sporcu Havuzunda yer alan sporcularımız Milli Takımlarımızı temsil edeceklerdir.

  2021 Yılı için oluşturulacak olan Milli Takımlarımız ve aday sporcularımız için öncelikle uluslararası takvimin kesinlik kazanması ve llgili kurullarımızın çalışmaları ile oluşturulacak olan 2021 Ulusal Faaliyet Programımızın belirlenmesi gerekmektedir. Dünya Okçuluk Federasyonu 01 Nisan 2021 tarihine kadar tüm uluslararası faaliyetlerini durudurmuş bulunmaktadır. Tüm dünyamızın içerisinde olduğu süreç yakından takip edilmekte ve uluslararası faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle uluslararası seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasını ve tüm ülkeler için temel sağlık koşullarının oluşmasını beklemek gerekmektedir.

  Ancak, Uluslararası Olimpiyat Komitesi 24 Mart 2020 tarihinde almış olduğu karar ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarının 2021 Yılına ertelendiğini ve 23 Temmuz 2021 tarihinde yapılacak olan açılış töreni ile Olimpiyat Oyunlarının, “İnsanlığın aydınlığa giden yolunu” temsil edecek şekilde gerçekleştirileceğini bildirmiştir. 2020 Tokyo, sadece kendisinin gerçekleşmesi ile ilgili değil öncesinde yapılması gereken kota yarışmaları ile ilgili olarakta 2021 yılında gerçekleştirilecek olan uluslararası faaliyetlerin temelini oluşturmaktadır. Bu sebeple tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi 2020 Olimpiyat Oyunları Hazırlık Programımız mevcut belirsizliğe rağmen hiç ara vermeden sürdürülmektedir.

  2020 Klasik Yay Milli Takım Seçme Yarışmamızın sonuçlarına göre klasik yay erkeklerde ve bayanlarda 6’şar sporcu ile hazırlık kamplarımız devam etmekte ve 2020 Olimpiyat Oyunları ile ilgili süreç sonuçlanana kadar devam ettirilecektir.

  Tüm sporcularımıza sağlık ve başarılar dileriz.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler