Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

5 Aralık 2022

  Uluslararası Olimpiyat Komitesi İçin Göz Hastalıkları Araştırmasına Okçuluk Katkısı

  Uluslararsı Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından yürütülen sağlık çalışmaları araştırmaları kapsamında 24.09.2022 tarihinde Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı ve Federasyonumuz Onursal Başkanı Sayın Prof. Dr. Uğur ERDENER yönlendirmesi ile Prof. Dr. Emin ÖZMERT’in muayenehanesinde aktif sporcularımız ve sporcu geçmişi olan antrenörlerimize temel ve ileri teknoloji göz muayeneleri yapılmıştır.

  Sporcu sağlığına katkı amaçlı yürütülen proje sonucunda, Kasım ayında Lozan’da gerçekleşecek 2,5 günlük bir toplantı sonucunda ortak bir anlaşma metnine varılması halinde bu bildiri uluslararası camiaya bildirilecek ve dünya çapında sporcuların göz sağlığın koruma, muayene yöntemlerinde güncel teknolojinin kullanımı, koruyucu ve tedavi edici hekimlik, yeni gelişen teknolojik tedavi yöntemleri ile sporcu motivasyonunda ve performansında olumlu etkiler gibi konularda yönlendirmelerde bulunulacaktır.

  Sporcularımıza ve antrenörlerimize yaklaşık yarım saat süren test sürecinde özgeçmiş görüşmesi, non-invazif temel ve ileri teknoloji muayeneler gerçekleştirilmiştir.

  Federasyon sporcularımıza ve antrenörlerimize bu imkanı sağlayan Sayın Profesör Doktor Emin ÖZMERT’e, ekip arkadaşları Sayın Doçent Doktor Umur ARSLAN’a, Asistanlar Sn.Emre KARAÇAM ve Sn.Ezgi KARADAĞ’a, muayenehane müdürü Sn. Saliha ÖZMERT’e ve sekretarya sorumlusu Sn. Yıldız SÖNMEZ’e teşekkürlerimizi sunarız.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler