Online İşlemler

TOF Akademi

Sporcularımız

Uluslararası Başarılarımız

Faaliyet Programı

7 Aralık 2022

  Yıldızlar Teknik Gelişim Kampı Hakkında Duyuru

  Federasyonumuzun 2022 Yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Teknik Gelişim Kampı 07 – 18 Ağustos 2022 tarihleri arasında İstanbul Riva’da bulunun Mete GAZOZ Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirilecektir.

  Adı geçen kampa 8 Klasik Yay Bayan, 8 Klasik Yay Erkek, 8 Makaralı Yay Bayan ve 8 Makaralı Yay Erkek olmak üzere toplam 32 sporcu davet edilecektir. Kampa davet edilecek sporcular, 03 – 07 Ağustos 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 2022 Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda elde edecekleri sonuçlara ve aşağıda yer alan hususlara göre belirlenecektir:

  Buna göre;

  1. 2022 Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sıralama atışları sonucuna göre ilk 4 sırada yer alan sporcular kampa davet edilecektir.

   1.1 Sıralama atışlarının sonucuna göre 4. sıra için puanlarda eşitlik dahi olsa, “10” ve “X+10” sayıları dikkate alınarak oluşturulacak sıralamaya göre sadece ilk 4 sırada yer alan sporcular kampa davet edilecektir.

   1.2 Sıralama atışlarının sonucunda 4. sıra için 10 ve X+10 sayılarının da eşit olması halinde 4. sıra ile aynı puana, aynı sayıda “10” ile “X+10” sayısına sahip sporcular da kampa davet edilecektir.
  2. 2022 Yıldızlar Türkiye Şampiyonası bireysel eleme atışlarının sonucuna göre ilk 4 sırada yer alacak olan sporcular kampa davet edilecektir.

   Ancak;

   2.1 Herhangi bir kategoride yukarıda yer alan 1.2 maddesi uyarınca 4’den fazla sayıda sporcu davet edilmesi halinde bireysel eleme atışları sonucuna göre davet edilecek olan sporcu sayısı, ilgili kategoride davet edilecek toplam sporcu sayısının 8’i geçmeyeceği şekilde tekrar düzenlenecektir.

   2.2 Bireysel eleme atışlarının sonucunda ilk 4 sırada yer alan sporcuların, aynı yarışmanın sıralama atışlarının sonucuna göre de ilk 4 sırada yer almış ve hali hazırda kampa davet edilme hakkı kazanmış olması halinde, Sıralama Atışlarının sonucuna göre 5. sırayı takiben ilgili kategoride toplam 8 sporcuyu oluşturacak kadar sporcu veya sporcular kampa davet edilecektir.

  Her bir kategoride gerçekleştirilecek olan sıralama ve bireysel eleme atışlarının sonuçlanması ile kampa davet edilecek olan sporcularımızın listesi Federasyonumuzun WEB sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır.

  İlgililere önemle duyurulur.

  Türkiye Okçuluk Federasyonu

  spot_img

  Instagram Gündemi

  Diğer Haberler